Klubbhuset
Lästips!
Bli medlem
Shoppen
Aktiviteter
Spel
Krönikor
Filmen
Pyssel
Medlemmar
Föreningen
Tevagnen

Semestertävling 2006
Nu är det återigen dags att beträda helig mark: Vinslöv. Den nittonde (19!) augusti är i huvudsak alla hel- och halvmänniskor välkomna att göra oss sällskap. Detta arrangemang blir en uppföljning på 2004 års succé: Semestertävling. Dagen påbörjas på Vinslövs bangolfklubbs utomhusbanor när klockan slagit 15:00, där Kjell ’Mr Bangolf’ Fredriksson tar vid och instruerar dopingkontrollerade tävlingsmänniskor som är redo att gå ut i nästa trippel. Samling vid bangolfen en halvtimme innan tävlingens start. Kostnad för deltagande under tävlingen: 25 riksdaler. På frågan ”Kan man få lite fika?” svarar vi ”Ja, till det ringa priset av tio kronor”.


När bangolfen är avslutad fortsätter arrangemanget på Perssons Taverna. Här kommer prisutdelningen att äga rum, samtidigt som mat serveras från grillen. Ett antal stora grillar kommer att finnas på plats vid tavernans nybyggda uteservering, kött och andra rätter inhandlas inne på tavernan och grillas utanför efter eget behag. Här kommer lågorna att slå opp, och sen lugna ner sig igen.


Vem är den okrönte mästaren?
Vid tavernan kommer också diverse aktiviteter äga rum, såsom mästerskap i vem som kan Plötsligt i Vinslöv mest. Här kommer också kända ansikten från filmen att finnas på plats, och förhoppningsvis kan dina tankar och funderingar ventileras och redas ut. Föreningen vill i dagsläget inte avslöja alla aktuella namn. För dig som önskar finns också möjlighet att fotograferas vid den legendariska bänken, eller kanske med södra Sveriges nu mest välbehållna Tomosmoped, som är blå, inte röd. På tavernan kommer det också att finnas en mängd information och tidigare publicerade artiklar och ljudklipp om filmen och föreningen. Försäljning av föreningsprylar kommer också att äga rum vid tavernan. Passa på att skaffa tröjor, vykort, DVD-filmer, klistermärken etc. All denna härlighet och kavalkad av kärlek för dig som inbiten Vinslövsfantast.


Musik att tralla till
Plötsligt i Vinslöv är till bredden fylld av musik som det händer att man trallar till, så även på Semestertävling 2006. I år får vi ett kärt återseende av Pete Thompson med band. Vi får också besök av Vit Päls som även dom kommer att bjuda på trallvänliga toner i kärlekens tecken. Båda akter kommer att spela på Lastbilsscenen som kommer att vara uppställd utanför Perssons Taverna. Vi hade gärna bjudit på konsert med Jan Lindblad, men han é visst de dö.


Vänligen!
Tidigare arrangemang av föreningen har blivit välbesökta succéer. Senast slöt nästan 150 personer upp på tavernan när den nyrenoverade Tomosmopeden lämnades över till Holger. För att undvika eventuell problematik med platser och mat önskar vi därför att ni som ämnar göra oss sällskap, gör en preliminär anmälan i det lilla formuläret nederst på sidan.


Tänka på att det enda som kan hända är att du slår ett skitslag, du dör inte av det. Med dessa ord sagda ser vi fram emot att gå ut i nästa trippel tillsammans med er den nittonde augusti 2006!



För att undvika eventuell problematik med sittplatser, mat etc, vänligen fyll i ert namn i nedanstående lista om ni har för avsikt att besöka Vinslöv den nittonde augusti (ej bindande).

Skriv ditt namn och din e-postadress, klicka sen på Skicka.
Namn:
E-post:
 
Intresseanmälningar:

Kristoffer Månsson: kristoffer.mansson@dopingkontroll.com
Katarina Larsson: katarina.larsson@dopingkontroll.com
Johan Erlandsson: johan.erlandsson@dopingkontroll.com
Viktor K Magnusson: viktor.magnusson@dopingkontroll.com
Paul Wiberg: paulwiberg@hotmail.com
Olof Viktor Elgiganten Banke: viktor@ovb.se
Ludwig Övald Appelblad: ludwig.ovaldappelblad1@pub.malmo.se
Karl Dahlin: karldahlin@hotmail.com
Niklas Bonnevier: nicotheflame@hotmail.com
Lennie Simonsson: bastusleeper@hotmail.com
Thomas Franzén: thomas.franzen@ica.se
Eva Andersson: eva_rex@hotmail.com
Anders Sjöholm: blasferion@hotmail.com
Ola Caesar: olacaesar@hotmail.com
Michael Lundberg: lundberg33@telia.com
ingmar lundberg: ingemar.lundberg@telia.com
Torbjorn Dahlqvist: tobbekungen@hotmail.com
Philip Gertzell: pgertzell@hotmail.com
Fredrik Pihl: fredrik@indemnity.se
Jonas Gustavsson: jonas@indemnity.se
Micke Ström: micke@insats.net
Emma Sundling: a04emsu1@stud.slu.se
Dennis Meisner: dennis_meisner@hotmail.com
Andreas Lännerberg: info@jymdis.com
Peter björneskog: shadow@insideempty.com
Jörgen Lundberg: 040.495493@telia.com
Thomas "Totte" Johansson: totte73@tele2.se
Petra Karlsson: petrak1@tele2.se
Martin Jönsson: Egor_isa@hotmail.com
Peter Lindgren: forzayif@hotmail.com
Christian Nilsson: g_a_f_p@hotmail.com
Oskar Olsson: ockeolsson@hotmail.com
Tina Liliengren: liliengren@telia.com
Mirro Liliengren: liliengren@telia.com
Theo Levi: liliengren@telia.com
Inez Liliengren: liliengren@telia.com
Levi Liliengren: liliengren@telia.com
Jens Rydén: jensryden254@gmail.com
max landen: maxlandenx@hotmail.com
nicklas ohlsson: nicklas2@telia.com
Jakob Haglund
Philip Simonsson: love_you_bruce@hotmail.com
Per Andersson: polle_810@hotmail.com
Thomas Johansson: rhc285o@tninet.se
Jeanette Månsson: jeanettemansson2@hotmail.com
Esse Hellberg: esse_lateron@hotmail.com
Peder Thysell: lyxpeder@hotmail.com
Anders Hörbo: anders.hoerbo@home.se
André Lindwall: a_lindwall@msn.com
Tim Johansson: timzaan@hotmail.com
Bo Johansson: bo@injectum.se
Kalle Wigren Johansson: ultrash@hotmail.com
Sebastian Månsson: basse_910922@hotmail.com
Tobias Hultqvist: tobias.hultqvist@gmail.com
Johan Ahlberg: ahlbergjohan@hotmail.com
Hugo Öringe: hugo_gorkamorka@hotmail.com
robin engström: robin.engstrom@gmail.com
Thom Månsson: thom.w@bredband.net
Mikael Osberg: demon_spell@hotmail.com
Elton Holm: elton.holm@dopingkontroll.com
svinet
Tor-Leif Dahlberg: totte@dahlbergklippan.se
Michael Lundberg: lundberg33@telia.com
wfbxlyaassa: qcucph@gbcatl.com

tabvzwrngx: pvprti@njuzid.com

dfoeag: fxhppc@rblxtp.com

brsojlkuyvw: olkqpd@kpcdgl.com

kefqrkbegk: znxkji@zhuazb.com

zynvwkcec: cvnkcj@mpcxrb.com


wnmbcapinhn: rioaqg@hcvjes.com





ronny: dondy228@hotmail.com

Zgmfnakm: tfgqztyf@gnyduxov.com
Vhawinkw: ttahkcry@qzimwdeu.com
Qlozcbmh: kpydnuho@jbgmnsvy.com
Pddhtpwc: caxidvck@vzdftkey.com
Ojwlbpaq: kapgsubp@yocxszue.com
Erhjfjwm: idlmezzw@wwqwkwvn.com
jrmftctlzr: thpauf@fsfrzw.com

Zgjmnxxu: vlmoovkm@hsfykezy.com
uwudid: txrsak@yvifxj.com




Mark: mark357177@hotmail.com























Aktuellt
Logga In
Användare
Födelsedagar